8. 8. 2009 Hejtman Michal Hašek se zúčastnil národopisného festivalu v Miloticích

O víkendu se uskutečnil již 27. ročník oblíbené folklórní přehlídky

Národopisný festival kyjovského Dolňácka v Miloticích patří k těm folklórním akcím, jež nechtějí soutěžit s velkými festivaly toho typu, jako je například Strážnice. Sehrávají však významnou úlohu v životě užšího regionu, konkrétní národopisné oblasti, dávají prostor místním souborům a folklórním skupinám a upevňují postavení folklóru v životě lidí na jižní Moravě. Proto trvale zakotvily v povědomí každého milovníka lidového umění.
Na letošním národopisném festivalu v Miloticích to o víkendu řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který se festivalu zúčastnil spolu s předsedou Folklórního sdružení ČR Zdeňkem Pšenicou. Spolu s ostatními diváky odměnil potleskem členy souborů z Milotic a okolních obcí, účinkujících v sobotním pořadu „legrůtských“ písní a tanců a v doprovodu starostky obce Aleny Presové si prohlédl výstavu dolňáckých krojů ze sbírek Ladislava Lungy v zámecké oranžerii a výstavu Děti a umění v obecní galerii u milotického zámku.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek