6. 8. 2009 První krok k zahájení rekonstrukce jízdárny v Lednici

Opravy umožní smlouva o výpůjčce objektu od státu

První krok k zahájení rekonstrukce zchátralé barokní jízdárny, která je součástí areálu novogotického zámku v Lednici, se ve čtvrtek 6. srpna podařil představitelům Jihomoravského kraje. Během dne otevřených dveří v brněnské vile Stiassny, která je nově ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ), podepsala jeho generální ředitelka Naděžda Goryczková smlouvu o výpůjčce objektu jízdárny od státu pro účely oprav.
„Vítám toto otevření možnosti čerpat peníze z Integračního operačního programu. Celkový objem investice má činit 420 až 500 milionů korun. Evropská unie by na opravu mohla přispět až pětaosmdesátiprocentním podílem, zbytek by mohlo uhradit Ministerstvo kultury ČR,“ řekla náměstkyně hejtmana Anna Procházková a dodala: „Věřím, že v brzké době schválí tuto smlouvu také ministerstvo financí a budeme moci podat projekt na rekonstrukci jízdárny do Integrovaného operačního programu“.
Kvůli projektu rekonstrukce vzniklo zájmové sdružení právnických osob, jehož členy jsou kromě Jihomoravského kraje také obec Lednice, Národní památkový ústav, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, Masarykova univerzita a Centrála cestovního ruchu jižní Moravy.

ilustrativní obrázek