18. 7. 2009 Tradiční meruňkobraní v Miroslavi

Jaromír Rafaj vítězem meruňkobraní

Celkem 105 meruňkových knedlíků z odpalovaného těsta, sypaných cukrem a tvarohem, snědl v sobotu za 20 minut Jaromír Rafaj ze Zlína a stal se tak vítězem letošního tradičního Meruňkobraní v Miroslavi na Znojemsku.
O dva knedlíky překonal loňského rekordmana Kamila Hamerského, aniž, jak sám potvrdil novinářům, nějak ladil formu. Olympijskou myšlenku „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se,“ obhájil na Meruňkobraní poslanec Bohuslav Sobotka z ČSSD, který ve stejném časovém limitu spořádal 33 knedlíků a s tímto výkonem byl spokojen.
„Nepřijel jsem se zabít jídlem, těch 33 knedlíků je ostatně víc než jsem myslel, že snesu. Mohu potvrdit, že i účast mi dala docela zabrat,“ šprýmoval poslanec. Soutěži však přišel na chuť a slíbil, že v příštím roce se do Miroslavi opět dostaví – v lepší formě.
Hejtman Michal Hašek, patron soutěže, který se přijel do Miroslavi pobavit s manželkou a dcerou, předal vítězům ceny. O přestávce před koncertem Václava Neckáře a jeho skupiny Bacily vyjádřil přesvědčení, že příštího ročníku se zúčastní politici jako soutěžící ve větším počtu než letos. „Pokusím se přesvědčit organizátory, aby pro ně vytvořili nějakou novou soutěžní disciplinu, která by samozřejmě byla spojena s místními meruňkovými knedlíky,“ řekl hejtman.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek