9. 7. 2009 Zahájení sportovních Her FICEP

Zahájení sportovních Her FICEP

Ve čtvrtek 9. června se v pavilonu Rotunda na brněnském výstavišti uskutečnilo slavnostní zahájení Her FICEP (mezinárodní federace křesťanských sportovních organizací). Akci, nad kterou přijal záštitu jihomoravský hejtman Michal Hašek, zahájil spolu s představiteli FICEP a starostou Orla Ladislavem Šustrem také krajský radní Jiří Janda.
Právě pořádající sdružení Orel, které má v Jihomoravském kraji největší podíl ze své osmnáctitisícové členské základny, slaví v letošním roce sto let od svého vzniku. „Byla to doba radosti a rozkvětu, ale také rušení, zákazů a pronásledování. Jsem rád, že Orel jako jediná celostátní sportovní organizace má své hlavní sídlo právě v jihomoravské metropoli,“ uvedl ve své zahajovací řeči radní Jiří Janda a popřál účastníkům her, aby je po celou dobu provázela myšlenka fair-play.
Her FICEP se zúčastňují stovky mladých sportovců z řady evropských zemí – soutěžními sporty jsou kopaná, aerobik, tenis a šachy.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek