8. 7. 2009 Jižní Morava a Dolní Rakousko vytvářejí společnou nabídku turistických cílů

Jižní Morava a Dolní Rakousko vytvářejí společnou nabídku turistických cílů

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava spolupracuje od počátku své existence se zahraničními destinačními organizacemi a klade důraz na kooperaci s nejbližšími regiony. Mezi zahraničními regiony s nejužšími vazbami a velmi podobnou nabídkou se řadí sousední Dolní Rakousko, čehož je projekt ZIELE-TOP-CÍLE důkazem.
„Centrála cestovního ruchu s potěšením přijala nabídku spolupráce s Niederösterreich Werbung na tomto projektu. Již delší dobu jsme sledovali, jak je projekt Top-výletní cíle Dolního Rakouska úspěšný a rádi budeme profitovat ze zkušeností partnera i na jižní Moravě,“ vysvětlila na středeční (8. července) tiskové konferenci Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.
Člen Rady Jihomoravského kraje Jaroslav Pospíšil zdůraznil nutnost propojení nabídky jednotlivých turistických míst s kvalitní infrastrukturou. „Jihomoravský kraj si uvědomuje důležitost dopravní dostupnosti pro rozvoj cestovního ruchu na jižní Moravě,“ uvedl a jako příklad zmínil realizaci silnice vedoucí přes Lednici na Moravě, jeden z Top výletních cílů Jižní Morava.
Pracovní skupina Top výletní cíle Dolního Rakouska propaguje svoji nabídku na trhu cestovního ruchu již od roku 2004 a v současné době je aktivně do projektu zapojeno 40 dolnorakouských členů. Cíle zapojené do tohoto projektu se těší z nárůstu návštěvnosti a dobrému jménu díky této značce kvality. Dolní Rakousko se stalo zdrojem informací a zkušeností pro jižní Moravu, neboť podobný projekt do této doby na jejím území nebyl realizován.
(Kompletní tisková zpráva ZDE.)

ilustrativní obrázekilustrativní obrázek