2. 7. 2009 Hejtman Hašek: Jižní Morava bude mít pilotní koncepci zdravotnictví

Hejtman Hašek: Jižní Morava bude mít pilotní koncepci zdravotnictví

 ilustrativní obrázek

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek rozhodl o zřízení poradního sboru, který bude spolupracovat s Jihomoravským krajem na vzniku koncepce zdravotnictví. Jde o pilotní projekt v rámci České republiky, kdy budou odborníci společně pracovat na koordinaci státních, krajských a městských nemocnic za účasti největší zdravotní pojišťovny v zemi, tedy Všeobecné zdravotní pojišťovny.
Se členy poradního sboru se včera (1. července) večer na úvodním setkání sešel hejtman Michal Hašek, který mj. říká: „Pacient nerozlišuje, zda jeho problém bude řešit státní, krajská či městská nemocnice. Chce, aby mu byla poskytnuta kvalitní péče v důstojných podmínkách. A k tomu chceme přispět prací na společné koncepci jihomoravského zdravotnictví. Je mi ctí, že mé pozvání do týmu čestných konzultantů přijaly špičky medicíny v jednotlivých oborech. Toto je běh na dlouhou trať, na kterou jsme dnes společně vyrazili“. Poradní sbor je složen z expertů jednotlivých oborů, na jednotlivá jednání poradního sboru budou zváni podle potřeby také představitelé státních, krajských či městských nemocnic. Složení poradního sboru ZDE.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek