1. 7. 2009 Brno i Jihomoravský kraj podporují rekonstrukci Ronda

Brno i Jihomoravský kraj podporují rekonstrukci Ronda

Přestavba hokejové haly Rondo, kterou užívá nyní extraligová Kometa Brno, společně podporují jak Město Brno, tak Jihomoravský kraj – hejtman Michal Hašek a primátor Roman Onderka tento postoj zopakovali ve středu při převzetí petice od Fanklubu hokejového týmu HC Kometa Brna.
Obsahem petice, kterou předal předseda fanklubu Tomáš Kundrát, je právě podpora rekonstrukce haly Rondo. „Jedná se o petici, která proti ničemu neprotestuje, naopak – jejím cílem je přestavbou haly vytvořit patřičné zázemí, jak pro hráče, tak pro fanoušky. Proto vznikla tato petice, abyste měli patřičnou podporu pro svou další činnost v této věci,“ řekl před oběma politiky Tomáš Kundrát. Jak dodal, do této doby pod dokumentem figuruje na pět tisíc podpisů.
„Chci za tuto podporu poděkovat. Investice do haly Rondo je nezbytná, protože technický stav již nevyhovoval požadavkům moderní haly. Kometa má v Brně silné postavení, protože hraje nejenom pro Brňany, ale i pro lidi z kraje a okolí,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.
Jihomoravský hejtman Michal Hašek potvrdil, že na zájmu kraje podpořit přestavbu haly se i přes složitou hospodářskou situaci vůbec nic nezměnilo. „Sice každým dnem dostáváme další a další negativní čísla z ministerstva financí, ale náš postoj se nezměnil. Na spolupráci při přestavbě Ronda jsme se dohodli s městem již dříve, než nastala tato nepříznivá situace, a dohody se mají plnit. Navíc hodláme v této oblasti spolupracovat i do budoucna,“ potvrdil hejtman Michal Hašek.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek