23. – 27. 6. 2009 Jihomoravská medailová žeň

Jihomoravská medailová žeň

Celkem 24 zlatých, 18 stříbrných, 12 bronzových a 56 dalších bodů za 4. - 6. místa olympijského bodování přivezla výprava Jihomoravského kraje z Her IV. letní olympiády dětí a mládeže v Jihočeském kraji, které hostil 23. - 28. června Tábor.
Tradičním „tahounem“ jihomoravského úspěchu bylo družstvo plavců, které společnými silami vylovilo z bazénu 31 medailí. Řada plavců překonávala již v rozplavbách osobní rekordy, které ještě zlepšovali ve finálových plavbách.
Atletika přidala do společného hodnocení osm medailí. Nejúspěšnější účastnicí za Jihomoravský kraj byla mladší žačka Hanka Prochová, která získala jednu zlatou a dvě bronzové medaile. Další medaile přidali tenisté - kurtům v Táboře kralovala starší žačka Barbora Krejčíková, která si odvezla zlato z dvouhry i čtyřhry. Tenisté získali celkem tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Medailovou sbírku výpravy JMK obohatili o tři zlaté a dvě bronzové medaile karatisté. Mladší žák Petr Kopečný si z Tábora odvezl zlatou z katy i kumite.
Cenné zlato vybojoval v těžkých podmínkách Jakub Kočař v triatlonu, další zlatou přidal v závodu silničních cyklistů Tomáš Zechmaister. Stříbro a bronz přidali beachvolejbalisté. Děvčata měla ke zlatu velmi blízko, finále s Prahou patřilo k nejlepším zápasům, které byly v Táboře k vidění. Z kolektivních sportů se tentokrát dařilo jen florbalistům, kteří si z náročného turnaje odvezli zasloužený bronz.

V celkovém hodnocení krajů obsadil Jihomoravský kraj 2. místo s minimální ztrátou za krajem Středočeským a před třetími Jihočechy.
Další informace o dění ve výpravě Jihomoravského kraje lze najít na http://odm.luzanky.cz/ a také na stránkách http://web.olympic.cz/odm2009/ .

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek