28. 6. 2009 Vodní záchranáři se utkali na Nových Mlýnech

Vodní záchranáři se utkali na Nových Mlýnech

Celkem deset tříčlenných družstev mužů, pět družstev žen, a sedm záchranářských týmů s motorovým člunem se zúčastnilo mistrovství republiky vodních záchranářů, které se o víkendu (27. – 28. června) uskutečnilo pod záštitou jihomoravského hejtmana v Pavlově na Novomlýnských nádržích. Ocenění nejlepším zde předala náměstkyně hejtmana Anna Procházková.

V sobotu 27. června tříčlenná družstva mužů a žen zdolávala sedm disciplin. Při plavání ve ztížených podmínkách se závodníci utkali ve štafetě třikrát sto metrů, třikrát sto metrů se základní potápěčskou výbavou a na třikrát sto metrů s tažením figuríny tonoucího. Soutěž prověřila jejich kvality i při záchraně tonoucího pomocí záchranného míče, pomocí plavidla i windsurfingového plováku, a také při oživování tonoucího s masáží srdce a umělým dýcháním. V sobotním klání mezi družstvy žen zvítězily záchranářky z Těrlicka, druhé skončily závodnice z družstva Brna-města A, třetí příčku vybojovaly ženy z Ostravy, čtvrté místo patřilo družstvu záchranářek Brna-města B a pátou příčku obsadily ženy z Ústí nad Labem. V klání mužů zvítězilo družstvo Brno-město A, před záchranáři z družstva Brno-střed A a družstvem z Těrlicka. Čtvrtou příčku vybojovali muži z Ostravy, na pátém místě skončilo družstvo záchranářů z Blanska.
V neděli 28. června soutěž patřila klání sedmi týmů při záchraně tonoucího s motorovým člunem. Týmy tvořené muži i ženami na vodě soutěžily v technice jízdy s motorovým člunem a v záchraně osob z vodní hladiny. Na břehu se záchranáři utkali ve znalostech při oživování tonoucího a poskytování první pomoci. Prvenství patřilo týmu z Pastvin, druhou příčku obsadili záchranáři z týmu Brno-střed, třetí místo tým z Náchodu. Čtvrtí v soutěži skončili vodní záchranáři z SDH Březí u Mikulova, páté místo obsadil tým z Ústí nad Labem, šesté a sedmé místo patřilo záchranářům z Těrlicka a Bruntálu.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek