25. 6. 2009 Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky nově v Brně

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky nově v Brně

Ve čtvrtek 25. června se jihomoravský hejtman Michal Hašek v Brně zúčastnil zahájení Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky, na které se prezentuje na 400 vystavovatelů z domova i zahraničí.
Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky se na brněnské výstaviště nově přesunula z Přerova a doplňuje tak tradiční veletrh chovatelských a jezdeckých potřeb Propet. „Jako hejtman Jihomoravského kraje, ale také jako stínový ministr zemědělství jsem rád, že se tato výstava celorepublikového významu opět přesunula do Brna, centra tuzemského výstavnictví. Věřím, že zde vystavovatelé, ale i hosté – například početná delegace z Ruské federace – najdou nejlepší podmínky k jednání,“ uvedl ve své zahajovací řeči hejtman Michal Hašek a následně vyzval účastníky zahajovacího ceremoniálu, aby minutou ticha uctili oběti katastrofálních povodní, které postihly především severní Moravu, Olomoucko a Zlínsko. V této souvislosti se obrátil na zástupce Agrární komory ČR s prosbou, zda by s ohledem na současnou situaci mohli zvážit odložení svých protestních akcí, především tedy v povodněmi postižených regionech.
Národní výstava hospodářských zvířat, která začala ve čtvrtek 25. června, nabízí kromě každodenních prohlídek zvířat z nejlepších tuzemských chovů také ukázku veterinárních přípravků a nových technologií pro chov hospodářských zvířat. Úvodní den patřil chovatelům masného skotu, na programu byla například přehlídka plemenných býků a Národní šampionát masného skotu. Další dny patří přehlídce a hodnocení prasat a chovatelům ovcí a koz.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek