23. 6. 2009 Kulatý stůl byl věnován příležitostem v Srbsku

Kulatý stůl byl věnován příležitostem v Srbsku

Spolupráci se Srbskem a podnikatelským možnostem v této zemi byl věnován tématicky zaměřený kulatý stůl, který se v úterý 23. června uskutečnil v prostorách brněnského sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje.
Akce se zúčastnili jak představitelé podnikatelského sektoru, tak zástupci samospráv, ministerstva průmyslu a obchodu nebo srbského velvyslanectví. „Jihomoravský kraj dlouhodobě spolupracuje s regiony nejen sousedních států, ale i těch, které s Českou republikou nemají společné hranice. Právě mezi ty patří už více než šest let Šumadijský okruh v centrálním Srbsku. Jsem přesvědčen, že tento kulatý stůl bude přínosem pro všechny zúčastněné,“ řekl hned na úvod náměstek hejtmana Václav Božek, který na akci reprezentoval Jihomoravský kraj spolu s radním Milošem Šifaldou. Jak konstatoval, v rámci dosavadní spolupráce bylo orgány kraje schváleno více 60 projektů, jejichž hodnota činí přes 55 milionů korun. Nastolenou spolupráci velmi ocenila také ekonomická radová Velvyslanectví Rebubliky Srbsko v ČR Suzana Bošković Prodanović.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek .