22. 6. 2009 Hejtmanský koncert měl úspěch

Hejtmanský koncert měl úspěch

Dlouhotrvajícím potleskem odměnili návštěvníci pondělního (22. června) „hejtmanského“ koncertu v Moravském Krumlově vynikající výkon švýcarského Merel quarteta, které uvedlo Smyčcový kvartet francouzské skladatelky Germaine Tailleferre (1892-1983), Haydnův Smyčcový kvartet G dur op. 77 a Čtyři kusy pro smyčcové kvarteto (op. 81) Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.
Mezinárodní komorní těleso složené z Američanky Mary Ellen Woodsideové, Američanky korejského původu Meesun Hong, Itala moravského původu Alexandra Besy a Švýcara Rafaela Rosenfelda, vzniklo teprve nedávno (v roce 2002 v Curychu). Přesto má již na svém kontě řadu významných uměleckých úspěchů a vystupuje na prestižních pódiích a festivalech celé Evropy.
Špičkový výkon, který mladí umělci podali na XIV. Ročníku festivalu Concentus Moraviae, nadchl posluchače. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který na koncert pozval starosty jihomoravských měst a obcí, členy krajského zastupitelstva, zákonodárce a další osobnosti kraje, umělcům blahopřál a vyjádřil přesvědčení, že se jihomoravské publikum s jejich uměním nesetkává naposled.
K jedinečné atmosféře moravskokrumlovského zastavení festivalu Concentus Moraviae přispěl fakt, že se koncert konal v prostorách zámku mezi monumentálními plátny Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Díky laskavosti pracovníků místního muzea si mohli návštěvníci koncertu vyslechnout také výklad o Muchových dílech.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek