22. 6. 2009 Ivančická nemocnice oslavila 150 let

Ivančická nemocnice oslavila 150 let

Kulaté výročí 150 let od svého založení slaví v těchto dnech Nemocnice Ivančice, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.
V pondělí 22. června nemocnici, jejím zaměstnancům a pacientům popřáli do dalších let vše nejlepší představitelé kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem a radním Oldřichem Ryšavým. Slavnostního setkání se zúčastnil například také starosta Ivančic a krajský zastupitel Vojtěch Adam nebo senátor Tomáš Julínek, člen Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu. V doprovodu ředitele Jaromíra Hrubeše si pak hejtman Michal Hašek i s dalšími hosty prohlédl prostory ivančické nemocnice.
Vznik ivančického ústavu se datuje do roku 1859, kdy zde nemocnici - tenkrát pro 22 pacientů - otevřel císařský rada Josef Keckeis. Pod Jihomoravský kraj nemocnice přešla v roce 2003. V současnosti je Nemocnice Ivančice jedinou komplexní nemocnicí v okrese Brno – venkov. Zajišťuje akutní lůžkovou péči v šesti oborech, následnou lůžkovou péči, ambulantní péči, služby komplementu a lékárenské služby. V roce 2005 byla dokončena celková rekonstrukce a dostavba areálu. Ta zahrnovala výstavbu nového komplementárního pavilonu umístněného do středu mezi lůžkové pavilony, komplexní rekonstrukci lůžkového pavilonu, ve kterém je umístněno chirurgické a interní oddělení a částečnou rekonstrukci pavilonu s ostatními odděleními a podpůrnými provozy.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek