10. 6. 2009 Skončila třídenní cesta prezidentského páru po jižní Moravě

Skončila třídenní cesta prezidentského páru po jižní Moravě

Odpolední prohlídkou cisterciáckého opatství Porta coeli a expozice Muzea Brněnska vyvrcholila ve středu 10. června třídenní návštěva prezidenta republiky Václava Klause a jeho manželky Livie v Jihomoravském kraji.
Posledním bodem programu bylo setkání s představiteli obce a beseda se starosty mikroregionu Porta. „Během několika desítek hodin není v lidských silách představit vše podstatné, čím žije náš kraj a jeho obyvatelé. Jsem přesvědčen, že se nám to allespoň trochu podařilo,“ řekl ve svém rozloučení jihomoravský hejtman Michal Hašek, který prezidentský pár spolu s manželkou Veronikou po celou dobu doprovázel.
Během závěrečného dne své třídenní oficiální návštěvy Jihomoravského kraje prezident zavítal do Jihomoravského inovačního centra v Brně. Pak se v Kuřimi sešel s členy zastupitelstva a prohlédl si areál společnosti TOS Kuřim, ve kterém měl možnost besedovat také s obyvateli města. Pracovnímu obědu s významnými podnikateli regionu a s vedením Jihomoravského kraje předcházela prohlídka golfového areálu Kaskáda, kde prezident republiky a paní Livia Klausová zasadili dva javory.
Odpolední část programu věnoval prezidentský pár Drásovu, kde navštívil společnost Siemens, v základní škole besedoval s obyvateli a na úřadě městyse se setkal s místními zastupiteli. V Tišnově prezidenta vítaly na náměstí stovky obyvatel města, které hlava státu navštívila naposledy v roce 1928. Neodradil je ani sílící déšť.
Podrobnější zpravodajství v tiskové zprávě ZDE.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek