9. 6. 2009 Prezident republiky na Hodonínsku

Návštěvou Hodonínska pokračovala třídenní oficiální návštěva prezidenta republiky Václava Klause a jeho manželky v Jihomoravském kraji.

Prezidentský pár v doprovodu hejtmana kraje Michala Haška a jeho manželky Veroniky byl ráno přivítán před hodonínskou radnicí a setkal se s členy městského zastupitelstva v obřadní síni, která se podobá malé galerii. V jednací místnosti rady prezident s manželkou krátce diskutovali se starosty okolních obcí, na náměstí se uskutečnilo setkání s občany. Prezidentský pár pak navštívil Lázně Hodonín, sídlo akciové společnosti Moravské naftové doly a prohlédl si Vesnickou památkovou rezervaci Plže v Petrově, kde se v „obecním sklípku“ setkal s představiteli obce a starosty okolních obcí.

Specialitou tohoto dne prezidentské návštěvy v kraji byla plavba po Baťově kanále z Petrova do Strážnice. Na lodi se uskutečnilo setkání prezidenta a hejtmana Jihomoravského kraje s tiskem. Po obědě na strážnickém zámku zhlédl prezidentský i hejtmanský pár módní přehlídku návrhů studentů místní Střední odborné školy oděvní a Středního odborného učiliště. Ani ve Strážnici, kde si prezident s doprovodem prohlédl také Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy a paní Livia Klausová navštívila Dětský domov, nechybělo v programu setkání s občany na náměstí. To bylo zvláště srdečné.

V druhý den oficiální návštěvy prezidenta Václava Klause v Jihomoravském kraji navštívila jeho choť Livia Klausová za doprovodu manželky hejtmana Jihomoravského kraje Veroniky Haškové v separátním programu Dětský domov Boženy Hrejsové ve Strážnici. První dáma spolu s paní Haškovou si prohlédly dětský domov, paní Livia debatovala s dětmi o jejich zájmových činnostech i představách pozdějšího zaměření a začlenění v dalším životě. Obě dámy též zhlédly vystoupení, které si pro ně děti připravily a následně předaly věcné dary pro všechny obyvatele domova. „Není přece nic hezčího, když vidíte v dětských očích upřímnou radost, byť z malé pozornosti,“ konstatovala Livia Klausová.

Druhý den návštěvy Jihomoravského kraje zakončil Václav Klaus s manželkou na zámku v Miloticích.

Prezident na Hodonínsku Prezident na radnici v Hodoníně  Petrovské plže ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek  ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek