8. 6. 2009 Prezident Václav Klaus přijel na jižní Moravu

Prezident Václav Klaus přijel na jižní Moravu

Přivítáním před radnicí v Rosicích, návštěvou tamního zámku a setkáním se starosty mikroregionu Kahan začala v pondělí 8. června dopoledne třídenní návštěva prezidenta republiky a paní Livie Klausové v Jihomoravském kraji.

„Těší mne, že jste si pro svou oficiální návštěvu vybral letos ze všech krajů jako první právě ten náš,“ řekl v uvítání hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který prezidentský pár spolu se svou manželkou Veronikou doprovází.

Z Rosic vedla cesta hostů do Ostrovačic na Masarykův okruh, v poledne se hlava státu setkala s představiteli vrcholných institucí justice, sídlících v Brně, a také s rektory zdejších univerzit. Odpoledne je na programu návštěva Krajského úřadu Jihomoravského kraje, brněnské radnice, Univerzity obrany, Muzea romské kultury a den zakončí účastí na představení Loutkového divadla Radost.

V průběhu prvního dne oficiální návštěvy prezidenta České republiky Václava Klause v Jihomoravském kraji navštívila jeho choť Livia Klausová za doprovodu manželky hejtmana Jihomoravského kraje Veroniky Haškové v separátním programu Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotních oborů v Brně. Livia Klausová diskutovala s jeho představiteli především o hlavních strategických prioritách Centra – podpoře regulačních procesů nelékařských zdravotních povolání a o realizaci v rozvoji celoživotního vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Dále se hovořilo o možnostech vzdělávání nelékařských zdravotních pracovníků i o možnostech zaměstnavatelů přispět k dalšímu osobnímu rozvoji sester. Manželka prezidenta se také zajímala o výzkumnou oblast v oboru ošetřovatelství a vyslechla informace o současných projektech a připravovaných projektových záměrech Centra.

ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek ilustrativní obrázek