16. 5. 2009 Haškové – Michal a Dominik – se sejdou v Lipnici

Haškové – Michal a Dominik – se sejdou v Lipnici

Slavný hokejový gólman Dominik Hašek ani jihomoravský hejtman Michal Hašek by neměli 25. července chybět na letošním historicky prvním setkání nositelů jména Hašek v Lipnici nad Sázavou.
Slíbili si to v sobotu na jubilejním X. zámeckém koštu vín v Bučovicích. Oba milovníci vína se zde sice setkali nad vzorky zlatého a rubínového moku, ale probírali i situaci brněnského hokeje, mluvili o historii Komety a vyjadřovali uspokojení nad tím, že je zase v extralize. Také samozřejmě ocenili, že se klub i jeho fanoušci po rekonstrukci Ronda dočkají příznivějšího prostředí. Na program samozřejmě přišlo také zmíněné setkání Hašků v Lipnici, kde věhlasný spisovatel vytvořil značnou část svého nesmrtelného díla „Osudy dobrého vojáka Švejka“.
Záměr založit novou tradici každoročního předávání správy městečka na jeden den nositelům jména Hašek vzešel z iniciativy starosty obce Ladislava Horkého, spisovatelova vnuka Richarda Haška a tehdejšího poslance Parlamentu ČR Michala Haška při loňském slavnostním odhalení sochy Jaroslava Haška na Haškově Lipnici. Tehdy vyzvali všechny nositele spisovatelova jména bez rozdílu věku a pohlaví, aby do Lipnice přijeli „trochu se vyblbnout“ na akci provázené duchem dobromyslného vojáka Švejka.
Dominik Hašek se po sobotním rozhovoru s Michalem Haškem zřejmě stane jedním z patronů tohoto setkání.