6. 5. 2009 Hejtman blahopřál novým profesionálním hasičům

Hejtman blahopřál novým profesionálním hasičům

Šest desítek nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje složilo ve středu 6. května svůj zákonem předepsaný slib do rukou svých služebních funkcionářů. Letos poprvé se tento slavnostní akt uskutečnil v historickém středu Brna, na náměstí Svobody, před zraky rodinných příslušníků i spoluobčanů.
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ocenil význam chvíle, kdy „noví pracovníci sboru potvrzují svoje rozhodnutí sloužit ku prospěchu bližních a v případě nezbytí přinést i nejvyšší oběť při záchraně lidských životů a majetku“. Nejvyšší představitel kraje blahopřál novým členům Floriánova cechu k jejich rozhodnutí vstoupit do řad profesionálních záchranářů, jejichž profese oprávněně patří k nejváženějším ve společnosti.
Připomněl, že s muži a ženami v hasičských uniformách se setkáváme denně nejen při likvidací požárů, ale také při autonehodách, haváriích, při likvidaci následků takových přírodních pohrom, jako byly dvě katastrofální povodně posledních dvou desetiletí. „Naposled prokázali svoji připravenost a rozhodnost při likvidaci ohniska ptačí chřipky na Hodonínsku. Že to není náhoda, ale výsledek systematické a náročné profesionální přípravy, o tom jsem se mohl na vlastní oči přesvědčit při loňském cvičení Zóna v okolí dukovanské jaderné elektrárny, nebo v minulém týdnu při cvičení Ropa 2009 na moravsko-slovenské hranici,“ ocenil hejtman.
Krajské zastupitelstvo i rada oceňují význam práce hasičů a navzdory složité finanční situaci vyčlenily v letošním rozpočtu kraje 35 milionů korun na vybavení místních sborů dobrovolných hasičů. Dalších 10 milionů bude rozděleno mezi profesionální složky Integrovaného záchranného systému.