Informace č.j.: JMK 55298/2009
Jihomoravský kraj
Krajský úřad Jihomoravského kraje
Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno
Čj. SpZn. Vyřizuje/linka Brno
JMK 55298/2009 S-JMK 55298/2009 OKH Mgr. Cvrkalová/1554 12. 5. 2009
Žádost o informace podle zákona 106/99 – počet podaných žádostí o informace a Česká televize – poskytnutí informace
Dne 19. 4. 2009 byla na elektronickou podatelnu Jihomoravského kraje doručena Vaše žádost o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 106/1999 Sb.“) s názvem „Zadost o informace dle zakona 106/99 – pocet podanych zadosti o informace a Ceska televize“ (dále jen „Žádost“).
V Žádosti požadujete:
„a) pozadujeme sdelit, ktera osoba predala Ceske televizi informaci o 1245 podanich
b) pozadujeme predat veskerou korespondenci s CT ve veci predmetneho poradu
c) pozadujeme dolozit, ze osoba P.F. podala 1245 podani - zadosti o informace, pokud se v poctu 1245 nejedna o zadosti o informace nebo o podani podana osobou P.F., zadame dolozit o jaka podani se jednalo a kdo je podal. Podotykame, ze nelze argumentovat, ze jde o infromaci, ktera musi byt nove vytvorena, nebot informace o 1245 podanich prokazatelne vytvorena byla a byla predana Ceske televizi.
d) pozadujeme vysvetlit rozpor mezi poctem 1245 podanimi, o kterych informovala CT, a poctem 803 zadostmi o informace ve vyrocni zprave za rok 2008 (viz priloha)
e) pozadujeme zaslat kopii dokumentu, ktery doklada, ze JMK zahajil rizeni pro poruseni zakona o ochrane osobnich udaju proti osobe ci osobam, ktere podali ceske televizi tyto udaje
f) pozadujeme sdelit, ktery vedouci pracovnik JMK, nebo vedouci pracovnici JMK jednali v dane veci s Ceskou Televizi a povolili nataceni pro ucely tohoto poradu
g) pozadujeme predat kopii stranky z knihy KrU JMK, kde se zaznamenavaji navstevy KrU a kde je zaznamenana navsteva reporteru z CT pro nataceni pro dany porad.
Korespondenci se rozumi veskera korespondence prijata i odeslana, pisemna, emailova i faxova, zapisy/aznamy z jednani a dokumenty predane osobne. Pro jednani osobni ci telefonicka, o kterych nebyl ucinen zapis/zaznam pozadujeme sdelit, kdy a kde probehlo predmetne jednani a kdo jednal za JMK - podani teto infromace spada pod definici korespondence.“
V souladu s ustanovením § 14 odst. 5 písm. d) zákona č. 106/1999 Sb., Vám poskytujeme informace, resp. sdělujeme následující:
K písm. a) Žádosti Vám sdělujeme, povinný subjekt nemá žádné informace ve smyslu § 3 odst. 3 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím k dispozici.
K písm. b) Žádosti Vám sdělujeme, že povinný subjekt nemá žádné informace ve smyslu § 3 odst. 3 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.
K písm. c) Žádosti Vám sdělujeme, že v žádosti uvedený údaj neevidujeme a nemáme žádné informace ve smyslu § 3 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.
K písm. d) Žádosti Vám sdělujeme, že vysvětlení rozporu mezi počtem 1245 podáními, o kterých informovala CT, a počtem 803 žádostmi o informace ve výroční zprávě za rok 2008 nespadá pod definici informace dle § 2 zák. č. 106/1999 Sb., a proto se jej povinnost poskytovat informace netýká.
K písm. e) Žádosti povinný subjekt nemá žádné informace ve smyslu § 3 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím; požadovaný dokument neexistuje.
K písm. f) Žádosti povinný subjekt nemá žádné informace ve smyslu § 3 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.
K písm. g) Žádosti povinný subjekt nemá žádné informace ve smyslu § 3 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.
S pozdravem
Roman Schindler
pověřený zastupováním vedoucího
odboru kancelář hejtmana